Archive for May, 2007

May 12 2007

Profesjonalizm w zarządzaniu projektami – opis standardu na podstawie Project Management Body of Knowledge (PMBoK®)

Published by under Wystąpienia

III Ogólnopolski Kongres MBA

Zwiększająca się konkurencja na światowych rynkach, procesy globalizacyjne oraz rozwój nowoczesnych technologii powodują coraz większe zainteresowanie podnoszeniem kompetencji organizacji w zarządzaniu projektami. Skuteczne zarządzanie projektami polega na wdrożeniu sprawnych i sprawdzonych metodologii oraz standardów.

 

Jednym z wiodących profesjonalnych standardów, wdrożonym w bardzo wielu organizacjach na całym świecie jest opracowany przez Project Management Institute zbiór procesów zarządzania projektami – Project Management Body of Knowledge (PMBoK ®).

 

PMBoK jest uznanym światowym standardem (IEEE Std 1490-2003) zawierającym fundamenty zarządzania projektami, mającym zastosowanie w bardzo szerokim spektrum przedsięwzięć takich jak projekty budowlane, inżynieryjne, informatyczne oraz wiele innych.

 

W trakcie wystąpienia zostało umówione wprowadzenie do standardu PMBoK ®, opisujące 5 podstawowych grup procesów zarządzania projektem oraz 9 obszarów wiedzy potrzebnej do skutecznego zarządzania.

 

Kongres MBA - Artur Bialy, PMP

 

Kongres MBA - Artur Bialy, PMP

 

 

 

Comments Off

May 08 2007

PMI Poland Chapter, Krakow Branch

Published by under Project Management

PMI Poland Chapter – nowy rozdział w zarządzaniu projektami w Polsce

W wyniku zakonczenia pilotażowego projektu CTP (Community Transformation Project) polskie odziały PMI zostały przekształcone w jeden odział z branch’ami w 5 miastach.

Został utworzony nowy chapter – PMI Poland Chapter z branch’ami w:

  • Warszawie
  • Krakowie
  • Wrocławie
  • Gdańsku
  • Poznaniu

Decyzcja ta otwiera nowy rodział w działalności stowarzyszenia PMI w Polsce. Lokalne odziały mają lepszy dostęp do kierowników projektów oraz działając na lokalnych rynkach docierają do większego grona z informacjami o zarządzaniu projektami oraz z światowymi trendami w tej dziedzinie.

Informacje na temat działalności krakowskiego odziału można znaleźć na stronie:

http://www.pmi.org.pl/krakow

Comments Off